Development Committee

14 May 2019 - 06 May 2020
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Data pager
Data pager
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 13 members/vacancies that match search criteria
Liberal Democrat
Cllr C C Cannell, Liberal Democrat Group Member 14/05/2019 - current
Conservative
Cllr DS Efde, Conservative Group Member 14/05/2019 - current
Rochford District Residents
Cllr AH Eves, Rochford District Residents Group Member 14/05/2019 - current
Conservative
Cllr MJ Lucas-Gill, Conservative Group Member 09/07/2019 - current
Conservative
Cllr D Merrick, Conservative Group Member 14/05/2019 - current
Conservative
Cllr Mrs L Shaw, Conservative Group Vice-Chairman 14/05/2019 - current
Conservative
Cllr PJ Shaw, Conservative Group Member 14/05/2019 - current
Conservative
Cllr SP Smith, Conservative Group Chairman 14/05/2019 - current
Liberal Democrat
Cllr CM Stanley, Liberal Democrat Group Member 14/05/2019 - current
Conservative
Cllr Mrs CA Weston, Conservative Group Member 14/05/2019 - current

Other Information