Mrs L Walker

  • General
  • Election History
  • Party History
  • Ward History
  • Members Interests
  • Committees
  • Outside Bodies
Mrs L Walker
Elected:
05 May 2011
First Elected::
05 May 2011
Party:
Ward:
Address:
31 Cedar Drive
Hullbridge
SS5 6JE
Job Title:
Department:

Election History

Elected:RetiredReason
Thu 5 May 2011  

Party Representation History

Ward Representation History

Current Committee Memberships

CommitteeRoleJoining Date
Not a current member of any Committee.

Past Committee Memberships

CommitteeRoleJoining DateLeaving Date
12
 Page 2 of 2, items 6 to 7 of 7.
Standards Committee Independent Member19 May 200905 May 2010
Standards Committee Independent Member28 August 200806 May 2009

Current Outside Body Appointments

Outside BodyJoining Date
Not a current member of any Outside Body.

Past Outside Body Appointments

Outside BodyJoining DateLeaving Date
Not a past member of any Outside Body.

Personal Register of Interests

Meeting Declarations

DateTitleNotes
There are no training records for this member.
DateFromDescriptionValue
There are no hospitality and gift records for this member.